agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A block of wood does not allow any light to be transmitted through it. The block of wood can best be described as A. transparent. B. opaque. C. transluc
To paint a house, two painters are hired. The first painter can paint the entire house in ten hours. The second painter will need six hours to paint the entire
What is the solution to the following equation? 5(2x − 6) + 20 = 10 9 5 3 2
in the opening of the unseen text of dracula, how has the writer structured the text to interest you as a reader? in detail plz
So I need a little help here... I just learn this and I'm horrible at math :( Please state each steps clearly and explain them too (if you can, if not it's ok)
Why does nodding of the head signify Yes and shaking of the head No?
a backyard fence 80 feet long; 1 inch = 10feet
what is 9×9 please help me
Which of the following values of x makes the inequality true? x + 35 < 83 A. 53 B. 48 C. 51 D. 49
What are the 4 areas that can contribute to getting a non-communicable diseases? Ex: Heredity