Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what force keeps you from falling through your bed when you lie on it to sleep
Categorize the new behavior of recently converted Britons
In August of 1939, Germany signed a non-aggression pact with
A rectangular patio has a length of 12 1/2 feet and an area of 103 1/8 square feet. What is the width of the patio?
how did Darius first approach the Greeks to gain their lands
When should you suggest a client use progressive muscle relaxation? A. When the client is stressed while driving B. After the client eats a large meal C. Bef
Y(y + 4) - y = 6 is a quadratic equation. a. True b. False
it took yuki 1.6 of an hour to water her flowers and 4.6 of an hour to weed her garden. what fraction of an hour did yuki work in her yard?
What is 41 divided by 7? Put the remainder, too.
Cyclostomata, like lamprey eels and hagfish, _____. a. feed on other fish or invertebrates b. have cartilage skeletons c. reproduce by internal fertilization