JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate: (-2/3*3/4) -1
The students in Muggle Studies class (Muggles are non-magic people) organize a party for Hogwarts students midway through a semester. Of the students attending
Murphy made an art sculpture composed of 512 matchsticks and 760 uncooked penne pieces. What is the ratio of match sticks to penne pieces? Simplify your answer
When the current in a coil flows in anti-clockwise direction, what pole does it create?​
What is the remainder when the product of the 5 smallest prime numbers is divided by 42?
What reaction did many white southerners have to the Brown v. Board of Education decision? A. Many openly violated or disobeyed the law. B. Many agreed to parti
what is the solution to the systems of equations.2x+5y=3y=x+2​
Simplify 5x + 4x + 1. 10x 9x + 1 x+9
A triangle has two sides of lengths 5 and 13. What value could the length ofthe third side be? Check all that apply.A. 2B. 24C87D 10E. 5F. 19​
Help please and thanks