TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

Which property is used to identify the origin of an igneous rock? color density hardness crystal size
How do u solve to get x?
17 in long 1.3 ft wide and 8in high what is the volume
Plz help!!!!!!!!!!!!!!!!
How did John Winthrop and Thomas Jefferson respectively understand the proper relationship between religion and politics? What moral significance does the conse
The ratio of men to women working for a company is 4 to 5 . If there are 90 women working for the company, what is the total number of employees?
Which properties describe all matter?
What are the steps of how energy is transformed in plant cells?
Which of the following statements accurately describe the importance of the American concept of government and democracy? (Select all that apply.)
Jasmine wants to eat at 8:00pm her meal takes 65mins to cook what time does she need to put the meal in the oven