rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

An upscale restaurant offers a special fixe prix menu in which, for a fixed dinner cost, a diner can select from four appetizers, three salads, four entrees, an
What is the term for the remains of things found in rocks?
How many 100 mg tablets will be needed to make 500 cc of 1:250 solution?
A soldier should know the difference between words and deeds who says this
The additive nverse of a number a is the number that, when added to a, yields zero. Choose 5 ordered pairs whose first component is the additive of the second c
What atom would you get if you added 10 protons to gold
How many amendments to the Constitution are there?
Are eye implants possible
Which of the following combination of elementary substances may react to form a chemical compound made up of molecules? - C(s) and Br2(I) -I2(s) and Mg(s) -O2(g
What does it mean in German: she abandonned herself?