davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Which is not a component of skill related fitness
What strongly held beliefs could be considered delusional by non believers??
1.Which statement is true about the centroid of any triangle? The centroid is located at the intersection of the perpendicular bisectors of the sides. The c
the purpose of a persuasive speech is to A. influence the audience to believe what you believe B. cause the audience to doubt their feelings C. force your opin
Find the value of X.
Please answer this is hard for me
Please help answer please
In class 8K, there are 28 pupils. There are two more boys than girls. How many girls are in class 8M?
I need help with 23-25, you can only explain one, I think I might be able to do the rest.
What is the LCM of 16a 3 b and 24ab 2?