msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

If implemented, the southern alliance's proposed "subtreasury system" would have eased the farm debt crisis by?
15. Which age group is characterized fastest growth rate?A. ToddlerB. Pre-school ageC. AdolescentD. School​
Why are incidental costs sometimes ignored in inventory costing? Under what accounting constraint is this permitted?
Jeremy wants to avoid conflict with his new coworkers. he should ______. a. spread gossip with them b. treat them all with respect c. talk to the most popular p
Which type of context clue can be used to determine the meaning of the underlined word? After she escaped, Geena the giraffe eluded zookeepers for several hours
How would you distinguish benzoic acid and benzyl alcohol by their infrared spectra?
What would be the effect on the percentage recovery if not enough naoh were added in step 2 to react with both the unreacted hno3 and the cu2 present at the end
the example of protective food is​
Fine properties, inc. , negotiates with general maintenance corporation to include a liquidated damages clause in their contract. To be enforceable, at the time
Discuss the application of faraday's law to the existence (not the sign) of the induced voltage before you energize the primary coil