electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sue is in a play that has several scenes occurring in the countryside. During these scenes, the stage is set with a painted backdrop of small rolling hills and
Where were new immigrants mainly coming from in the late 1800s
Which of the following was a prominent Federalist
How was the question of slave labor in America primarily seen in the 1850s? as a moral question as a question of property rights as an economic question as ille
What construction projects were used to help unify China during the Qin dynasty? roads and canals aqueducts and roads canals and apartment-style housing aqueduc
How does the Tenth Amendment benefit you today? You will have the right to a jury trial if accused of a crime. It allows state governments to provide free educa
If n=2, and l=0, then what are the possible values of ml?
How was the question of slave labor in America primarily seen in the 1850s? as a moral question as a question of property rights as an economic question as ille
Improved the lives of the Russian serfs
How does the Tenth Amendment benefit you today? You will have the right to a jury trial if accused of a crime. It allows state governments to provide free educa