shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Hi can someone please help me with this.
Write 6.42 as a mixed number in simplest form. 6.42=
The length of a rectangle is twice the width. The area of the rectangle is 90 square units. Note that you can divide the rectangle into squares. A. Which irrati
In Greece, Pericles increased the number of public officials who were paid, thus allowing poor citizens to hold office. Over time, how was the role of people in
In a class in which the final course grades depends entirely on the average of four equally weighted 100 point test David has scored 81, 92, and 74 on the first
questions on the photo
Ps help it’s in for 10 mins
the displacement (in centimeters) of a particle moving back and forth along a straight line is given by the equation of motion s − 2 sin t 1 3 cos t, where t is
Factorise x^2+4x+3=0
Which of these is an opinion? HINT A. BMW is not the only carmaker with a company orchestra. B. Johanna Weitkamp leads one company orchestra. C. Some people pla