Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

The societal system of the Medieval era was based on land ownership and the feudal system. True or False
¿Cómo se llama tu profesor de español?
what is special about the motion of falling objects
what is more 4/5 or 0.71 and what is more 1.2 or 1 and 2/9
The lakeside tour bus traveled 490 miles on saturday and 225 miles on sunday. About how many more miles did it travel on saturday?
sophisticated diction uses what kid of words
_____ is when one allele completely masks another. Complete dominance Incomplete dominance Codominance none of the above
A rotation is shown in the drawing: Which statement best describes the rotation? a) Clockwise 90-degree rotation b) Clockwise 270-degree rotation c) Counter
will upvote Which statement is true? i think its a A. –14 + 21 = –24 + 17 B. 16 + (–6) > 24 + (–13) C. –14 + (–10) > 2 + (–28) D. –10 + (–8) > –12 + (–
What is the slope-intercept form of the linear equation 2x - 8y = 32