perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

EASY IF YK SPANISH plz help
what is the solution set for this inequalty? -8x + 40> -16
helpplease fasssttttttttt​
In the key of Bb minor, spell out the I chord.
True or False? The statement below could be a claim for the essay topic “Should children have scheduled activities or be left more time for free play?” Chil
______ facilitate the transfer of financial assets among individuals, institutions, business, and governments
What is the area of a rectangle with side length of 5/12 foot and 2/ 3 foot
Select the statement that describes this expression: 13 + fraction 1 over 2 x (6 ÷ 2 + 6) 13 more than half of 6 more than the quotient of 6 and 2 13 more tha
Q: The kinetic energy of an object can be determined using the equation KE = 1/2mv^2, where ke is the kinetic energy, m is the mass, and v is the speed of the
A power outage has occurred in the entire city where your hotel is located. It’s 10 pm and the utility company is working hard to restore power but has to prior