shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

This rock fractures into tiny pieces, will the smaller pieces have the same density as the above larger rock?
To expand their empires, imperialist countries in the 1800s preferred to take over other imperialist countries with experienced labor forces. industrially undev
A physician orders FRAGMIN 7,500 units subcutaneously stat and daily. Available in stock are 9 mL vials of FRAGMIN 10,000 international units/mL. How many mL sh
please help in geometry
Which two healthcare professionals are possibly guilty of malpractice? A) Dr. Yuan discusses the benefits and disadvantages of a procedure with a patient. B) Dr
All sculptures have this characteristic in common
Find 2 + 3(7 - 2) this
What is the central idea of Bardford’s paragraph?
Explain what was the ulitimate goal of the Christians during the Crusades?
Using the diagram below classify the angle pairs as corresponding, alternate interior angles, alternate exterior angles, consecutive interior or none.