aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

Find the most important variable in the problem. A rower of a canoe row at a rate of 5 miles per hour in calm water. With the current, she can row 14 miles in t
explain the key issue dividing Mugwumps, Halfbreeds, and Stalwarts
Which of the following bestdescribes one serving of fruit? A. 1 bunch of grapes B. 1 small apple C. 2 oranges D. 1½ medium bananas
Do u people know how to do this can u plz do it for me ASAP
in the article, “An Account from the Slave Trade: Love Story of Jeffrey and Dorcas”, what challenge does jeffrey face in the fulfillment of his love?
Drew painted his uncle's barn on Saturday. It took him 4 hours to paint the whole barn, and his uncle paid him 60 dollars for his work. What was Drew's pay rate
(03.02 HC) Stan, Liam, and Louise are competing in a cooking competition. They all used different amounts of flour from a can containing 5 pounds of flour.
0.18 divided by 0.7884 show work
PLS HELP ME FIRST ONE TO ANSWER AND GETS IT RIGHT GETS BRAINLIEST
Several years ago, Hannah bought some gold at a price of $980 per ounce. When she went to sell it, the gold was 70% more than it was when she purchased it. What