lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

List the safety precautions that should be observed when inserting, or removing glass tubing from a rubber stopper or rubber hose
What is 7n to the 2nd power
How did Mandela’s tactics differ from Gandhi’s? (Gandhi believed in nonviolent protest)
A store sold 550 video games during the month of December if thus made up 12.5% of its yearly video game sales about how many video games did the store sell a y
What does Graph mean?
3.45 + 0.123 A) 0.00003573 B) 0.00468 C) 3.147 D) 3.573 Please answer fast!! This is for 7th grade pretest.
All of the statements about bacteria are true except
What are 3 ways to help someone stop bullying
How do I solve 74(10)^0.056x = 222 ?
What type of vessel has relatively more smooth muscle and less elastic tissue?