diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Question 4 (1 point) Saved Which of the following is not one of Newton's Laws? Question 4 options: a) Objects orbit the Sun in a circular orbit b) The accelerat
53- (-32) what is the answer?
The Universal Declaration of Human Rights includes articles, or statements, that focus on _________. Question 24 options: artistic rights animal rights governme
Write an equation in the form Ax+By=C, given that m=2/3 and y intercept is (0,-3) where a,b, And c are integers
which of the following statements best describes the relationship between adaptations
Which advantage does using a map rather than a globe have? A) Maps are more accurate representations of Earth. B) Maps include more distortion C) Maps can show
What would forming militias allow the colonies to do
what are some historical geographic effects of migration?
Help. I’m really bad at math. What is the answer?
Why is documentation important? Why do many people not properly document their workbooks? What are the possible costs associated with inadequate documentation?