quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
In 16 ÷ 2 = 8, what is the 16 calleda. dividendb. divisorc. quotientd. factor
What numebr sentens equals3/6?
Is 2 mi = to 10,560ft
the 12 members in dantes hiking club shared 176 ounces of trail mix equally. how many ounces of trail mix did each member receive? plz help need answer fast????
write an equation of the line containing the given point and perpendicular to the given line. express your answer in the form y=mx+b. (3,7); 7x+y=4. simplify
19 Julia is allowed to watch no more than 5 hours of television a week. So far this week, she has watched 1.5 hours. Write and solve an inequality to show how m
Nation-state is the idea that a. Everyone in the state shares the same language b. Everyone who shares the same language and culture should be united under one
A company has the following cash flows: Cash from operations 10 Cash from investing activities (1) Cash from financing activities (9) Which growth stage best d
What may display two different grain sizes
Which of the choices below is the best comparison of commensalism with parasitism? A) In both commensalism and parasitism, one organism benefits from the intera