chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

what is the moler mass of H2O
SLOPE! QUESTIONS! first time using this app can someone help?
Isotonic means ____________. Question 10 Answer a. equal on both sides of the membrane b. concentration of solutes in the environment is low with respect to the
The the best units to use for Molar Mass would be: kg/mol. True False
If Anna can run 2km in 8 minutes how long will it take her run 5km if she maintains her speed?
An electron starting from rest, is accelerated by a uniform field of magnitude 175 N/C. Through what distance, in meters, has the electron traveled when its kin
Explanation please for this question
HELP for 100 points!
Complete the sentence with the correct response. In companies that place a high value on consensus, there is a tendency to prefer the model.
What is the equation of the line passing through (7,12) and perpendicular to the line x=5?