jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Explain how earth’s spheres rely on the water cycle
What challenge does the concept of SLOSS represent?
Juanita runs every third day and swims every fifth day. If Juanita runs and swims today,in how many days will she run and swim again on the same day? (please sh
320 times 9 i’m not very good at time tables so if i could get an answer that would be nice
How does technology affect your social relationship and mental health ?
What is an example of resiliency? Crying uncontrollably at the loss of a relative? Isolating oneself from a peer or family group? Refusing to except grief and r
Please Help I will mark Brainliest!
Four types of organic molecules found living things?
Determine whether the fraction 4/7 and 3/5 are equivalent
Rosita had 17 subtraction problems and 28 multiplication problems. If she ca finish five problems in 20 minutes, how long will it take her to finish all the pro