ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Lance bought 4 tablets from his local computer store for $460. At this rate, how much would it cost to buy 9 tablets?

Respuesta :

nikolerowan
nikolerowan nikolerowan
  • 05-02-2021

Answer:

9 Tablets would cost $1035.00

Step-by-step explanation:

divide 460 by 4 to find out that each table cost 115.

115 times 9 = 1035

Answer Link

Otras preguntas

Which shows 5.45 written as a mixed number?
A boy jumps into a cold swimming pool and his body temperature goes down. His muscles, blood vessels, and nervous system work together to restore his body tempe
What does el muslo mean?
Okay so I have three tests tomorrow. Haven't even started studying for two of them (Literature and History) but I already know science. How do you all learn 40
what creates more friction aluminum foil, wax paper or plastic wrap
How many combinations of 3 students can a teacher choose from 32 students?   A. 96
A certain animal in the zoo has consumed 39 pounds of food in six days. If it continues to eat at the same rate, in how many more days will its total consumptio
Rmshot bought a 3.5oz chocolate bar.within 15minutes he had eaten 0.6 of the bar. How many ounces did he eat?
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
The areas of two circles are 36(pi) and 64(pi). What is hte ratio of the diameters? of the circumferences?