skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

In the book, "Of Mice And Men" what song best describes the character Candy? The song must be profanity free.
How did the U.S. gain the territory of Florida? We settled it with American citizens. We asked the Spanish to give it to us. It came with the Louisiana Purchase
hi. gvyvyxgcyvjbhcrxtubibyctctvubitctcibivyctbuhbygtfet. can you read this in 10 seconds
What are the duties of the Department of Defense?
Why is nichrome wire used in a flame test?
What are the Vedas? a) priests b) religious writings c) writings of the Buddha d) Hindu gods
Which option most accurately evaluates the role of the oregon trail in westward expansion?
Which major areas showed christian influence between ad 300 and 400?
What is the circumference of a circle with a radius of 84 inches? inches (use 3.14 for pi.)
HELP FAST!! ONLY 2 QUESTIONS!!!! SCIENCE mass weight Mass of 5 pennies 12.5 g Mass of 10 pen