kleezyDF
kleezyDF kleezyDF
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Camillo needs 2,400 oz of jelly for the food challenge. If 48 oz of jelly cost $3.84, how much will Camillo spend on jelly? Explain how you can find your answer.
i need help plz

Respuesta :

9a5f8ugdp8
9a5f8ugdp8 9a5f8ugdp8
  • 04-02-2021
So first you’re going to divide 2,400 oz by 48 oz and you get 50 which means you will multiple 50 by $3.84 the total will be $192
Answer Link

Otras preguntas

check the given picture below.
how long does it take for the ball to travel 20 yards to the wide recevier if they are running 21 mph and the ball weighs 15 ounces
Section-C (A) Supply the correct form of the verbs in brackets : (i) Fortune Favors (Favour) the brave. (ii) Our school..uns. (run) from 7.30 to 12.30. (iii) He
solve .1-cot⁴o / sin⁴o = 1+2 cot²o​
London bought 5 bottles of water a day for 18 days. On the 19th day, London bought 8 bottles of water. Write an expression that matches the sentence above.
The scale ratio on Emily’s map of jogging is 1:50 000. She chooses a route approximately 12cm long on the map. How far is she planning to jog?
What must x equal if g||h? Explain.
Acellus Business Math Question! ​
What is the size of ABC shown in the above figure
2. Write the definition of Article with example.