isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

what is 154 times 35?
Of the 320 students in 8th grade, 3/8 have a pet. How many students in 8th grade have a pet?
do you say i am from nebraska in french
how do you write 82,340,625 in word form
Why are solids good at transferring heat through conduction? A.The particles are close together. B.The particles do not move. C.The particles give off electroma
Factor completely 100x2 − 49. (7x − 10)(7x 10) (7x − 10)(7x − 10) (10x − 7)(10x 7) (10x − 7)(10x − 7)
What is the value of w if a=184 cm2 and l =23 cm?
Which Texas region has the most geographic subsections? Coastal Plains Mountains and Basins Rivers and Plateaus
how could having a prescription for a legal drug lead to illicit drug use?
Explain how the use of irony in one of the works in this unit reflects the spirit of the Enlightenment. Include textual evidence to support your argument. Your