Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Bernie has decided to purchase a new car with a list price of $18,575. Sales tax in Bernie’s state is 7. 40%, and he will be responsible for a $795 vehicle regi
what is the solution to the system of equations that is graphed?
8 1/4=d÷ 2/12plz help assignment due in 30 min!
2 întrebări în germană cu fiecare tip:wie,wo,wer,wann,welches,was,warum,wie viel,var,wie alt,suchen Repede vă rog
ning 3:05 ools The rock in the picture is pushed over the edge and it begins to fall. Which type of energy conversion is taking place? A) mechanical to heat B)
how do you make this informal??? Lockers for Everyone Introduction What would you think if you had to put your personal belongings in a crate, and every time yo
PLEASE HELP WITH THIS PLEASE
At Dapper Dave's annual end-of-season sale, every necktie in the shop gets marked down. Dillon purchased 6 neckties during the sale. Each necktie cost $5 less t
PLEASE HURRY!! 25 POINTS Besides using third-person point of view, what is another characteristic of informational text? It is objective. It is persuasive. It t
How do you solve B/5+9<10