alyssa8010
alyssa8010 alyssa8010
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Four cans of beans cost $2.84.
Which process can be used to
determine the cost of 10 cans of
beans?

Four cans of beans cost 284 Which process can be used to determine the cost of 10 cans of beans class=

Respuesta :

bakersammy064
bakersammy064 bakersammy064
  • 12-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

First box

Answer Link
jordankennedy30 jordankennedy30
  • 12-02-2021

Answer:

it's the first answer choice

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do the relationships between the Earth and the Sun affect climate
As part of a lesson on earthquakes,a science class is researching the movement of a nearby fault line. The fault line moved 1/2 of an inch the year before. How
how did the common people gain influence in the roman republic?
In an essay about the history of printing, which structure would be the most helpful for a younger audience? A. The event group under each key inventor B. The
Question : 27 is 30 percent of what number?
Amira has 3/4 of a bag of cat food. Her cat eats 1/10 a bag per week how many weeks will the food last?
Please help! If you can answer both that would be great, thank you!!!
Would you expect biurets solution to change color if you spilled some on your hair?
Make q the subject of the formula X=p-q/pq
What is the branch of chemistry that studies the substances and process occurring in living things?