snappysan355
snappysan355
12-02-2021
Mathematics
contestada
[tex]18[/tex]+[tex]2[/tex]
Respuesta :
Аноним
Аноним
12-02-2021
Answer:
20
Step-by-step explanation:
18+2
10+8+2
10+10
20
Hope this helps
Answer Link
Ivangtr2007
Ivangtr2007
12-02-2021
It’s 20 pretty easy question
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
a figure is made of to rectangular prisms what is the volume?
Interview ten adults about their knowledge on risky behaviours and situations specifically on alcohol.Use the questions below as a possible guide to help you.Do
Select the correct answer. Why is the responsibility for maintaining roads and streets given to municipal governments? O A. The federal government would not hav
A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
Ria has these two cubes. The side length of the smaller cube is x cm. The side length of the larger cube is twice the side length of the smaller cube. Write an
ESSENTIAL QUESTIONS . What are the characteristics of a civilization? • How did patterns of civilization differ between the ancient and medieval worlds?
Garrett's gym class is running a relay race. Each team of 4 students runs a total of 1.6 kilometers. If every student runs the same distance, how many meters do
PLEASE HELP !! 20 POINTS A piecewise function f (x) is defined by f of x is equal to the piecewise function of 3 to the power of the quantity x plus 1 end quant
money marilyn is going on a class outing to an amusement park. she has $40 to spend. the admission price is $20. she plans to buy a sandwich for $5. a cup of le
Interview ten adults about their knowledge on risky behaviours and situations specifically on alcohol.Use the questions below as a possible guide to help you.Do