jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

F(x)=13x-14 Find the domain of f(x)
The area that is now known as New England consists of six states. What are these states? a. Massachusetts, Rhode Island, Virginia, Vermont, Maine, Connecticut b
Betsy is making a flag. She must choose 3 colors from red, blue, yellow and white. How many choices does she have?
which dispute with Britain was settled in 1846
Which of the following is true of a human karyotype? A. Each cell has 22 pairs of homologous chromosomes B. Each cell has one pair of sex chromosomes C. The chr
What is another word for Acadians
What is the correct order of levels of organization in an organism, from the least complex to the most complex? A. organ→ system → tissue→ cell B. tissue → orga
How do you solve 834 divided by 4 using the area model???
How did Shang priests communicate with the gods? A. They burned incense and watched the smoke for signs from the gods. B. They offered animal sacrifices and the
How do parenthesis affect the answer in a problem