myahneumeier08 myahneumeier08
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

3 markers cost $5.79.
Which equation would help determine the cost of 13 markers?

Respuesta :

42064 42064
  • 01-03-2021

Which equations? There should be more than two sentences

Answer Link

Otras preguntas

Given a force of 56 n and an acceleration of 7 m\s2, what is the mass
What percent of 1340 is 13.4
Estimate the unit rate $74.75 of gloss white paint that is 5 gal.
The diagram below describes a series of events during the 1700s. A flowchart of four boxes, the ones on the left pointing to the ones on the right. The first b
if you run 2/3 mile how many sixths have I ran
In terms of energy, how would you classify the following chemical reaction? 2Cu + O2 -> 2CuO + 315 kJ a.endothermic b.exothermic c. both endothermic and exo
1) Which of the following shows the correct steps to find the value of 27 1/3? A) 27 1/3=(9^3)1/3=(9)^3(1/3)=9 B) 27 1/3=(3^9)^1/3=(3)^9(1/3)=3 C) 27 1/3=(3^4)1
descibe the process that produced the bretz floods
Sara’s little brother is getting ready to color the picture of a rainbow that Sara drew for him. To make the task easier for her brother, Sara picks out crayons
The main reason why Puritans settled in North America was to