tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

A car slows down at -5.00 m/s^2 until it comes to a stop after travelling 15.0 m. How much time did it take to stop?
HELP ME PLEASE !! IM SO CONFUSED
Help please on that one
How many whole numbers between 99 and 999 contain exactly one 0?
The only United States floral organization that has a nationally recognized and certified floral-design designation is the
Solve: y^6 (y^5) plz i put eleven idk why se says it's wrong :c
how do you slove this problem
Raquel and Van live in two different cities. As part of a project, they each record the lowest prices for a gallon of gas at gas stations around their cities o
A manufacturer knows that their items have a normally distributed lifespan, with a mean of 2.4 years, and standard deviation of 0.7 years. the 8% of items with
the length of a rectangle is 5 inches more then the width. the area of the rectangle is equal to 2 inches more than 4 times the perimeter. Find the length and w