GregoryH999
GregoryH999 GregoryH999
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with my homework it is a fraction question if it right I give brainlyest

Respuesta :

FarahnazA
FarahnazA FarahnazA
  • 03-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Bruce bought 4 3/4 lbs of ground turkey to make turkey burgers to grill at a barbecue. How many 1/4 lb burgers can make? 19 , 20, or 21
The doubling time 0f a population of fruit flies is 8 hours. by what factor does the population increase in 24 hours? 1 week?
How might a story written in a third-person limited point of view impact the reader? A) The reader might have a better understanding of the story since there is
Jesse wants to build a wooden chest with a volume os 8,100 cubic inches. the length will be 30 inches and the width will be 15 inches. how tall will the chest b
18 oz. of peanut butter is $2.79. What is the price per pound? Use 16 ounces = 1 pound.
Which of the following equations is written in standard form ? A. 2.5x+3=12 B. -10x-3=1 C. 2x+3=12 D. 5x+5y=10
What is .25 written in​ it's simplest fraction form
“How were post-World War II independence movements in India, Algeria, and Korea similar and different?”
What type of vegetation found in bangladesh?
After World War II, the United States and Great Britain sought no intervention in conqured lands sought to divide up lands from defeated countries sought to ga