tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

Jack runs at an average speed of 4 miles for one hour. He then cycles 6 miles at 12 miles per hour. find his average speed for the whole journey.
Pre-Calc help! 10 points Random answers will be reported!
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION
becca has $500 to open a checking account. she wants an account w the lowest fees. she writes about 12 paychecks per minth and her wmployer has direct deposit.
According to Edmund S. Morgan, What was one effect Thomas Paine’s Common Sense?
what is the nickname for hunds rule
How did the homestead Act and the transcontinental railroad impact the economic development of the united states?
Someone help me do this question step by step please? ASAP
The polynomial function with rational coefficients has roots of: –2, √3, and - √3. What is the equation? f(x)= _____ (x + 2)(x - 2)(x + √3) a (x + 2)(x +√3)
Aria walked down a trail into a valley. V(d) models Aria's vertical distance from the top of the valley (in kilometers) after walking d kilometers along the tra