amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

2. Your school is organizing a Carnival in the month of January. Write a letter to your friend and invite hi the carnival.​
what are the wave length, frequency,and amplitude of sound waves & how to know them? ​
Comparative study of rainfall in Kerala and chhattisgarh through bar graph
2. Write the definition of Article with example.
Find the midpoint of the segment with the following endpoints. (-5,-4)(-8,3)
A circuit consists of a capacitor of 2 F and a resistor of 1000 Ω. An alternating current e.m.f of 12 V and a frequency 50 Hz is applied. Find; (i) the current
Select a figure from the options which will continue the same series as established by the problem figures.Please help step by step!
PLEASE HELP. (Find the area of park)
Kerajaan Srivijaya telah melantik penyelia kegiatan perdagangan dan pekapalan. Apakah gelaran jawatan tersebut? ​
Which function represents the graph of f(x) = -3|x| after it is translated 5 units down? - g(x) = -3|x| +5 - g(x)=-3x - 5| - g(x) = -3|x + 5| - g(x)=-3x - 5