s9107831 s9107831
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Which of the following shows the least expensive unit price class=

Respuesta :

uhbritney
uhbritney uhbritney
  • 04-03-2021
it would be the first one because each orange costs $0.34
Answer Link
27339016 27339016
  • 04-03-2021

Answer:

A (3 Oranges For $1.02)

Step-by-step explanation:

3 Oranges for $1.02 is $0.34 for each Orange

4 Oranges For $1.52 is $0.38 for each Orange

6 Oranges for $2.46 is $0.41 for each Orange

5 Oranges for $1.75 is $0.35 for each Orange

Which Makes The First One The Cheapest Out Of All

Answer Link

Otras preguntas

What is 24÷689= show work
order from least to greatest 2.614; 2.146; 2.46; 2.164
When you sneeze, the air in your lungs accelerates from rest to approximately 150km/h in about 0.50 seconds. What is the acceleration, in units of g?
What are examples of slow land changes
What's a word that means the opposite of shrieked?
why does a bicycle fitted with solid tyres give a bumper ride than on which has air fitted tyres
WHAT IF THE WEIGHT OF THE TARPON WAS 11 TIMES THE WEIGHT OF THE PERMIT FISH,AND THE TOTAL WEIGHT OF THE TWO FISH WAS 132 POUNDS?HOW MUCH WOULD EACH EACH FISH WE
15 3/4 divided by 7 5/7. Help
69/11 in a mixed number
there are 5 times as many yellow labs as terriers in the dog park. if there are a totsl of 18 dogs , how many dogs are terriers? how would I draw a model an d w