koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Describe and explain how the movement and arrangement of the particles in a block of ice change as the ice melts to form liquid water. In your answer, include i
PLEASE HELP!!! Will give brainliest!! Which cause and effect relationship is correctly matched? Communists rule North Korea—China and the Soviet Union back Nort
anyhelp?? anyone??? please?
Match each expression to its simplified form
Solve for x in the triangle. Round your answer to the nearest tenth.
"Fire distinguishes are generally colored redThis statement contains what aspect of language, speakers are asked to avoid?
Identify the equation that translates y = l n (x) five units down. y = l n (x minus 5) y = l n (x) + 5 y = l n (x + 5) y = l n (x) minus 5
I NEED HELP PLEASE, THANKS! Describe each Newton Law. :)
Last Year Boris paid £256 for his car insurance This year he has to pay £894 for his car insurance Work out the percentage increase in the cost of his car insur
Is this a perfect translation? Please don't check with google translate or anything. I want real spanish speakers to check this.My family and I went to watch Ro