BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

unlike endocrine glands exocrine glands A. release secretion in the blood B. is wrong C. utilize ducts to release their secretion D. include the thymus an
Money that your company has in the bank in case of unexpected financial needs or in case sales slow down is called ____________. a. An asset fund b. A cash rese
True or False? The following is an example of inductive reasoning: Out your window you notice that seven elderly people have walked by on the sidewalk. You c
explain why fossil fuels can be said to contain store solar energy
how many hours are in 8:15 to 12:45
The following sentence lacks necessary commas, semicolons, and colons. Choose the answer that demonstrates correct separation of the elements in a series. Barba
What is the value of 12(3x+5x) when x=7
two ratios equalalent to 2:12
what is a kinesthetic learner
A type of figurative language using exaggeration is ______. simile metaphor hyperbole personification