Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following could be taken in by fungi A) H2O and CO2 B) Glucose and O2
Two hundred million years ago Earth's continents were all joined in one supercontinent known as ________. Mantle Laurasia Pangaea Tsunami Gondwanaland
which graph shows line symmetry about the y-axis?
Trey evaluated 12/15 + 1/10 and got the answer of 13/25. which statement is true about this answer? A. His answer is not correct, because when you add factions,
Two numbers have a sum of 3. If one number is​ p, express the other number in terms of p.
Suppose that the circumference of Earth is a perfect circle of exactly 25,000 mi. Somebody prepares a wire that is supposed to go around the equator completely
Jerry is making 2 kinds of cakes. One needs 18/20 cup of flour and the other needs 3/8. Estimate how much flour he needs
It is thought that language developed in
Clownfish live among the tentacles of anemones, and anemones are protected by the clownfishes from other fish that eat the anemone. This type of symbiosis wher
is the world over-populated or over-consumed. 5-6 line please.