Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Missense, nonsense, and silent mutations are examples of which type of mutation? substitution insertion deletion replication
Which of these descriptions best defines the spatial pattern of organizing an essay? A. Information is organized in the order in which events take place. B.
2 problems with recycleing​
math help will mark brainliest
These countries have a coastline. Select all that apply -Andorra -Austria -Denmark -France -Norway -Spain -Switzerland
What is the value of x in the equation? 7 1 2 x + 3 2 3 = −13 A) −1 5 6 B) −2 1 6 C) −2 2 9 D) −2 5 9
This organ of the united nations is made up of five permanent members- china
The dot plots below show the test scores of sixth and seventh grade students Based on visual inspection of the dot plots witch grade if any appears to have the
Patty has a parallelogram that has a base of 3 feet and a height of 5 feet. The base and height will each be doubled. Will the area also be doubled? Explain ho
Zoologists are studying two newly discovered species of insects in a previously unexplored section of rain forest. They estimate the current population of insec