BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Abdul's gas tank is 1/5 full. After he buys 7 gallons of gas, it is 7/10 full. How many gallons can Abdul's tank hold?
When a sound wave moves past a point in air, are there changes in the density of air at this point?
What group was brought in to replace the native american workers with the american colonies
Cost-push inflation occurs when A.consumers begin purchasing more goods. B. producers need more money to make and distribute goods. C.the government prints m
PLEASE HURRY Can someone please help me with these answers?? I’ll mark brainliest.
Complete the square to determine the maximum or minimum value of the function defined by the expression. x2 + 8x + 6 A) minimum value at 8 B) maximum value at
A jar of 50 sour ball candies contains only 3 flavors. If there are 18 orange, 12 lemon, and 20 cherry sour balls, what is the probability that a randomly sele
An animal's niche can be described by all of the following except: A) the type of food the animal eats. B) how old the animal lives to be. C) where the animal
How do organisms interact with each other and their environment?
What the answer to this?