gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

One of the questions in a study of marital satisfaction of dual-career couples was to rate the statement, "I'm pleased with the way we divide the responsibiliti
describe this diagram briefly please help ​
You are a passenger in a car and not wearing your seat belt. Without increasing or decreasing its speed, the car makes a sharp left turn, and you find yourself
A right triangle ABC has sides /AB/ =9cm, /BC/=12cm find /AC/ and angles ACB and ABC if angle BAC= 90°​
HELP!! I WILL GIVE CORRECT ANSWER A BRAINLIEST!
On his third missionary journey Paul spent two years in: jail Athens Ephesus Jerusalem
Nathan and Sean were in the same math class. Their teacher returned the tests she had graded. When they saw their grades, Nathan smiled, but Sean looked unhappy
Help help urgently now ❤️That’splease please
What is the value of y?
when a medication error occur you should first