knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
The table shows the number of toys sold at Penelope's Toys and Games store in different years. Find the rate of change in the number of toys sold for each time
OK HELP I WAS WRONG THERES ONE MORE AFTER THIS JYYCVTTYVJV
HELP!!! I don’t understand pls show work!
The sum of two books and a pencil is $6.00. The difference of cost between 3 books and 2 pencils is $ 2.00. Find the cost of a book and a pencil.
There are 20,000 runners in the Fort Worth Marathon. Each runner runs a distance of 26 miles. What is the total distance run by all of the runners expressed in
How can you tell if a linear system of equations has an infinite number of solutions?
What excuses/reasons for being absent for 3 days straights in school
To gather information about the accuracy of a new cholesterol test, a random sample of 20 hospitals was selected from the state. The new test was administered t
For which values of x is the expression undefined? x2 – 49 x2 – 16
why Mining and Infrastructure projects affect the traditional artist's production process