didiguchibuikem
didiguchibuikem didiguchibuikem
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Four ingredients costing $320 per kg $240 per kg $160 per kg and $85 kg are mixed so that air masses are in the ratio 4:1:3:2. calculate the average cost per kg of the mixture​

Respuesta :

25camronheardboyd
25camronheardboyd 25camronheardboyd
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link
zkh453560 zkh453560
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ultraviolent radiation can cause mutations in the DNA of skin cells that have been overexposed to the sun. This DNA has no effect on future offpring becasue wha
why did U.S. citizens view the vietnam war as unwinnable
karen drove 12 1/2 miles in 1/4 an hour. how far did she drive in one hour at this rate
How do I get (tan^2(x)-sin^2(x))/tan(x) equal to (sin^2(x))/cot(x)
are volcanoes appart of plate tectonics
Payments of $27.50 are made monthly for a period of 36 months, and the amount financed is $835. What is the APR using the formula above?
Which are examples of transverse waves? Check all that apply. earthquake P-waves earthquake S-waves radio waves sound visible light X-rays
What country was renamed Zaire?
Rental apartments and private homes are examples of
Linnaeus significant development to modern taxonomy is