shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

The length and width of a rectangle are 7 cm and (x-8) cm respectively. Find the value of x if the area with of the rectangle is 42 cm squared.
A bowling alley charges $2.00 per game and will rent a pair of shoes for $1.00 for any number of games
What was the XYZ affair
it took you 6.5 h to drive 550 km. what was your average speed?
Which is the correct sequence of development for these religions? Christianity, Judaism, Islam Judaism, Islam, Christianity Islam, Judaism, Christianity Judaism
1. How do machines make work easier?
world war I was fought with new technology. battles were waged by air, land, and sea. destructive weapons such as mustard gas and machine guns added to the horr
Find the slope of the line that passes through each pair of points E (1,2), F(4,7)
What can you learn about a consumer from the choices the person makes?
how does the speed of an object influence its momentum