emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Rights and freedoms that cannot be taken away are called? A. Laws B. Rules C. Civil Liberties D. The Bill of Rights
How do you solve this and provide me the answer
how do i solve 3/-2 x = 24
Help me with this assignment
f(x) = x2 + 5x - 1 is shifted 3 units left. The result is g(x). What is g(x)?
1 kilogram (kg) is about 2.2 times as heavy as 1 pound (lb). Suppose the function f determines Emanuel's weight (in lbs), f ( t ) , given the number of days t s
When a vehicle strikes a pedestrian, it's most often during A. a period of darkness or low visibility B. the day when pedestrians are walking C. rush hour when
How do you solve this?
10. What's the relationship between the temperature and the density of a substance?
In circle C, r = 32 units. What is the area of circle C?