Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

In the village of Moon there are three weavers, two bakers, and a jeweler. The village has a granary as well as an open air market where most residents buy thei
Polymers are formed by joining several units called monomers.what does the term monomer refer to? the answers are a unit made up of several compounds a unit ma
Genetic information is carried in ATP molecules. True False
if x equals 8-(-2.25) and y equals 6-4.2-(-4.9) what is the value of x-y
provide 3 details on how civilizations develop
Which is the most accurate way to estimate 52% of 45
One case of books weighs 35 pounds. One case of magazines weighs 23 pounds.A book store wants to ship 72 cases of books and 94 cases of magazines to another sto
What is the value of the expression |x| + |y + z| when x = –6, y = –3, and z = –5?
Earth's greenhouse effect is most directly related to the _____ cycle. a. argon b. carbon c. oxygen d. nitrogen
Identify the correct sentence. a. Remember this​ date: Monday, march 4. b. My wedding date is in the Spring of 2012. c. I will be flying home on​ Friday, the Da