Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

In a triprotic acid, which ka has the highest value?.
Which of the following clean the earth's atmosphere? O A. Deserts O B. Rain forests C. Mountains O D. Oceans SUBMI
Molly read 75 pages of the latest thriller mystery novel in 30 minutes. What was her unit rate?
What is Rob’s perspective on dealing with the school bullies? please help
A square with diagonals is shown. The distance from one point to the middle point is 3. The length from the center point to another point is 3. What is the appr
suspense: The author may lead the reader to a the outcome is unknown, and then stop the forward momentum with a in the plot, where surprise: The author may inc
Answer choices: A: y=x B: y=1/4x -2 C: y= -x + 7/4 D: y= 7/4x -2
The molar mass of sucrose (C12H22O11) is 342. 3 g/mol. A chemist has a 0. 500-mol sample of sucrose. What is the mass, in grams, of this sample? 171 grams 342 g
How do you check the apparent solution of the following systems of equations: x+3y=8, x-4y=-6
Can someone help me with this question please?