rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Complete the sentences with the past perfect simple or continuous form of the verbs. 1 My dad got home late. He told me that there accident on the motorway. (be
What is the product of these two binomials? (x2 - 5)(2x - 1) Select the correct answer. o 2x3 - x2 + 10x - 5 O 2x3 - x2 - 10x-5 o 2x3 - x2 - 10x + 5 o 2x3 - x2
please help Evaluate 3^x for x = −2, x = 1, and x = 3. A)1∕3, 0, 9 B) 9, 3, 27 C) 1∕9, 3, 27 D)1∕9, 9, 27
Tuesday write the correct answer Text can be celected using 2 A mouse device of is ch 3 Scrolls bars are buttons which assist upwards downwards sideways to skol
why did abe decided to look after the injured dog​
This method adds newValue to the list at the specified index. If the index is invalid for the list, throw an IndexOutOfBoundsException. Note that the last valid
Rewrite this measurement with a simpler unit, if possible. 4.5·m2m2m
HELP ASAP ILL GIVE BRAINLIST In a study on the placebo effect on 100 students, 64 were found to perform better on tests after taking a fake pill to improve conc
The number of hearing aids that needs to be produced and sold is??
Could you please help me with this?