andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

Most people want to think that they are in control of their pets. However, a study by Karen McComb at the University of Sussex found that cat owners are control
Find the LCM of 6,12 and 15​
What causes this to happen?The city experiences fewer hours of daylight.The city is experiencing a winter solstice.There is a high concentration of the Sun’s ra
describe the test for starch​
up the slide As you read the story, what words or ideas seemed unclear? Note at least six that you would like to better understand.
three humans characteristics that can be used to describe a region
Deepak is using blocks to represent the four operations on 8 and 2. Which operation will require the greatest number of blocks? 8 + 2 8-2 8 x 2 82 addition O su
8.542 in expanded form
Started wearing clothing for warmth during which period. a Paleolithic b Neolithic
What is an example of landscape analysis?