zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

In The Prince, Machiavelli says: "It is safer to be feared than to be loved." Which is the best description of his meaning? Rulers should only treat their own
How do you write 0.08 as a fraction
30% as a decimal to the nearest hundredth
According to paragraph 15 of "Embers of Moonlight", what will make this night different for the narrator?
Why did the French invade the German industrial region of the Ruhr in 1923
how did trade contribute to United States territorial growth
Solve or answer the item
what is the difference between capital crime and an infamous crime?
What event triggered World War II? a. Germany's annexation of Austria b. Germany's invasion of Poland c. Germany's occupation of the Sudetenland d. Germany's
#24 please a-c with cindys age