RomanNaumenko2007 RomanNaumenko2007
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

I need this done quick please help

I need this done quick please help class=

Respuesta :

dawitbrhane438
dawitbrhane438 dawitbrhane438
  • 04-06-2021

Answer:

you have to use proportion equation

Answer Link

Otras preguntas

At the ice cream shoppe ,one banana split and five milkshakes cost $16.24.If three banana splits and two milkshakes cost $15.05,find the cost of a milkshake.
Ten increased by 6 times a numberis the same as 4 less than 4 timesthe number. Find the number.​
Make x the subject of h=4(x+3y)+2
An add in the newspaper claims that the price of milk will increase next week . At the same time, a new and improved pasteurization process makes milk producti
[6 points] Prove Bayes’ Theorem. Briefly explain why it is useful for machine learning problems, i.e., by converting posterior probability to likelihood and pri
when is a light year used
(5xy+x-2) + (x-2xy+9)
What is 16.558 m/s rounded to three significant figures? O A. 16.0 m/s B. 16.5 m/s O C. 16.6 m/s 7.0 m/s
When you're in high school, you won't have the same emergency expenses as your _________. For you, a surprise expense might be fixing a flat tire or replacing a
The government has imposed a fine on JJ's Place. The fine calls for annual payments of $60,000, $70,000, $75,000, and $50,000, respectively, over the next four