poxahontas123 poxahontas123
  • 04-01-2015
  • Mathematics
contestada

a school purchases boxes of candy bars each box contains 50 candy bars. each box costs $30.
how much does the school have to charge for each candy bar to make a profit of $10 per box?

Respuesta :

kuromimi123 kuromimi123
  • 04-01-2015
The school have to charge each candy bar for $0.80 cents to make a profit of $10 per box.
Answer Link

Otras preguntas

Graph the inequality in the coordinate plane. x<-6
HELP! I JUST NEED AN EXAMPLE OF THE FORMATTING FOR THIS! Time for you to take on the responsibility of being an international journalist! You are using social m
A summary of the article of confederation
When did the bombing of pearl harber begin and when did it in i am giving brainliest
HURRY PLEASE!!!!!!For question 5, identify the noun clause. I heard that the book is set to release soon. A. I heardB. I heard that the book C. that the book D.
An optician is required to have a doctoral degree. a. True b. False
guys I need helpppp plsss ??
If 5x - 4 = 24, but x = ?. what is x
what is the 15th ammendment in your own words dont copy or paste please will mark brainliest
how many are 13 x 13 ?​