xandria115p2i8d3 xandria115p2i8d3
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

what is the best deal for diet coke?
12oz. for $.99
64oz. for $.2.99
128oz. for $4.99
​

Respuesta :

ansleypope11
ansleypope11 ansleypope11
  • 01-07-2021

Answer:

128 for 4.99

64 for 2.99 times 2 is more than 4.99.

12 oz. for 0.99 is also more than 4.99.

Answer Link

Otras preguntas

Write essay 250w about your family
If a gas is kept in a container with a constant volume and the pressure is reduced, how will the temperature of the gas be affected?
What do you mean by drug addiction?​
In "Indians Are a People, Not Mascots," the government's first target in educating Indian children was their O hair. O clothing styles. O customs. O language
Please help solve please
2 ( x-4 ) = 5/6 ( x+6 ) -6
why should cursive writing be taught t in school an introductory paragraph
two ways grasshoppers are adapted for eating grass
What, if any, are the solutions to the equation 2(x - 3) = 2x - 6?
HELP PLZZZZZZZZZZZZZZ